Top

Must see в регіоні Імеретія, Грузія

У минулі вихідні ми нарешті «закрили» всі основні must see регіону Імеретія (звідки пішли хачапурі по-імеретинськи й гарячі кутаїські хлопці), і я не можу не поділитися з вами цим списком.

 1. Кутаїсі. Не те, щоб прямо must see, але відреставрований центр міста і, звичайно ж, храм Баграті з його більш ніж 1000-річною історією і відмінним видом на місто варті декількох годин вашого часу. Та й як база для виїздів на інші об’єкти (за день все відвідати фізично неможливо) – краще не придумаєш, хіба що ви запеклий кемпер.
 2. Храм Гелаті й монастир Моцамета. Розташовані в парі кілометрів один від одного і буквально в 9-10 км на північ від Кутаїсі. Не буду переписувати Вікиіпедію, тому просто закликаю до обов’язкового відвідування цих місць – види (особливо Моцамета), історія (тут я б на Гелаті звернув трохи більше уваги), ну і, звичайно ж, самі комплекси варті ще 2-3 годин.
 3. Сатапліа. За 10 км на північному заході від Кутаїсі колись давно бігали різні динозаври. Зараз там парк, де можна побачити сліди тих самих «бігунів» – стверджують, що це єдине місце, де є одночасно сліди і хижих, і травоїдних динозаврів. Ще можна погуляти по колхідському лісі, спуститися в печеру (сталагміт у формі гігантського серця вражає) і помилуватися видами з оглядового майданчика, дно якого зроблене зі скла. Якби його регулярно мили, можна навіть злякатися – висота пристойна. Півтори години вам буде досить. Парк відкритий для відвідування щодня крім понеділка, c 10 до 19 годин. Групи з супроводжуючим гідом запускають кожні півгодини. Вхідний квиток для інтуриста – 15 ларі.
 4. Печера Прометея. Одна з найбільш розрекламованих локацій не тільки регіону, а й усієї країни. Трохи менше 10% (1060м) довжини печери відкриті для відвідування, але і цього вистачить з головою, щоб довго не закривати роти. У печері можна навіть розписатися (в сенсі, одружитися), і це не жарт. Розташована вона за 30 хвилин їзди від Кутаїсі, і відкрита для туристів щодня, крім понеділка, з 10 до 19. Вхід для інтуриста – 20 ларі, прогулянка на човні підземним озером – ще +15 ларі (як на мене, воно того не варте) . Дітям <6 років – зась!
 5. Каньйон Окаце. Година їзди (50км) з Кутаїсі – і ви біля візит-центру. До початку каньйону можна потрапити дуже симпатичною стежкою (2.5 км в один бік) або проїхати грунтовкою на позашляховику, але раджу все ж прогулятися. В кінці 1.5 км маршруту розташований оглядовий майданчик на висоті 50 м. – місцями дуже навіть вражає.
  Відвідування можливе щодня, крім понеділка, з 10 до 18. Вхід для інтуриста – 15 ларі. Якщо раптом ви <5 років і <120см – знову зась!
 6. Каньйони Мартвілі. За 30 км від Окаце, вже в регіоні Самегрело (межує з Імеретією) розташована ще одна з візитних карток Грузії – Мартвільскі каньйони. Ви зможете погуляти по нижньому каньйону з кількома дуже милими оглядовими майданчиками, а також покататися на човні по верхньому каньйону. Відкрито кожен день, крім понеділка, з 10:30 до 19. Вхід для інтуриста – 15 ларі, прогулянка на човні – 10 ларі з людини.
  Лайфхак: якщо в планах відвідати обидва каньйони, динозаврів і Прометея – комбоквиток за 50 ларі вам в допомогу. Квиток дійсний 2 дні. До речі, про цей комбо квитку вас не скрізь проінформують, але 15 зекономлених ларі ще нікому не зашкодили.
 7. Цкалтубо. Одна з найвідоміших здравниць (захворювання опорно-рухового апарату) СРСР. 15 км на північний захід від Кутаїсі. Колись до цього міста ходив потяг з Москви, а процедури тут проходили Сталін і Берія. Розпад союзу, війна в Абхазії – і не тільки поїзд перестав ходити, а й сам курорт занепав. Неймовірної краси готелі та санаторії розкрали, ну а потім там оселилися біженці з Абхазії, які й через 25 років не хочуть залишати своїх осель. Зараз влада Грузії активно реанімує місто – в Цкалтубо вже не так страшно, а здравниці знову приймають великі потоки людей.
 8. Кінчха. Не лякайтеся, це всього лише назва дуууже красивого водоспаду, точніше каскаду водоспадів, в 6 км на північ від каньйону Окаце. Головний водоспад має висоту близько 100 метрів і в місці падіння води утворює озерце, з якого вода витікає в другій водоспад заввишки 20 метрів.
 9. Чіатура. Колись марганцева столиця СРСР -> 50% світового видобутку марганцю, на секундочку. Унікальне місто, збудоване на сході Імеретії в ущелині річки Квір. Чіатура – єдине в світі місто з найбільшою кількістю підйомників, які використовуються в якості безкоштовного (!) громадського транспорту. 34 (!) лінії пасажирських і вантажних канатних доріг (зараз функціонують 10). Перепад висот між спальними районами досягає 100 м, а кут підйому кабінки канатки – 48 градусів!
 10. Стовп Кацхі. 10 км на захід від Чіатури – і ви біля підніжжя 40 м вапнякового стовпа (острів Джеймса Бонда в Таї відпочиває). Якщо пощастить, зустрінете ченця Максима, який з кінця 90-х живе біля підніжжя. На вершині стовпа, на місці руїн храму 5-6 століття, Максим побудував церкву. Туди жінкам чомусь зась, а чоловікам – як пощастить))

Тепер ви озброєні й готові до візиту в Імеретію.Чекаємо в Грузії!

Відкоментувати

You don't have permission to register