Top

Пригоди в Фесі, Марокко

«Зійдете з основних вулиць вглиб міста, і назад самі не повернетесь», – підбадьорливо крикнув хлопець на ресепшені готеля нам вслід.

В старе місто (медину) Феса ми увірвалися ледь не з ноги – часу церемонитися не було, вже починало темнішати, – і кулею побігли однією з двох головних туристичних вулиць. Мелькали магазини фантастично красивого марокканського посуду й сумок, ніс лоскотав запах чудернацьких вуличних страв…

Однак ми розуміли – все найцікавіше ховалося в глибині. В тих 9 тисячах вузьких вуличок старого міста, переплетених у формі лабіринту. І які б дурні ми не були, ризикувати в темряві не хотілося. Всі навігатори всередині медини сходять з розуму і перестають працювати. Якби ми зайшли в лабіринт, то там би й заночували – Аріадна забула дати нам нитку.

І раптом на нас налетів молодий марокканець. Це виглядало як «некогда объяснять» – він схопив нас за руки, затягнув в одну з темних вуличок медини і сказав йти за ним. Те, що відбувалося далі, нагадувало гонку на виживання лабіринтами Фесу. Ми летіли вулицями, постійно завертали, спотикалися, пробігали повз здивовані обличчя місцевих (туристів в лабіринті зустріти важко). А наш студент наче тікав від нас, по дорозі швидко розповідаючи щось про Фес.

Як раз коли в моїй голові вже сформувалася чітка думка, що тут нас і вб’ють, ми добігли. До магазину шарфів, що належав дядькові yашого студентика )) І як би смішно нам не було з такого маркетингу, цей дядько виявився неймовірно цікавою людиною. Добру годину ми слухали його розповіді, дивилися, як на станку з кактусів виготовляють нитки, фотографувалися і… так, купили аж два шарфи )

Додому ми поверталися щасливі. Медина Феса – вражаюча і загадкова, справжній середньовічний лабіринт. Скільки в ній колориту! Це вам не стародавні руїни під сімома замками, а живий, шумний і яскравий квартал міста. Хоча, до речі, також під охороною ЮНЕСКО.

 

Саме те, перше знайомство з Фесом назавжди залишилося в серці.

Відкоментувати

You don't have permission to register